Około stu osób uczestniczyło w czwartkowy wieczór w blisko dwugodzinnym spotkaniu z parlamentarzystami Nowej Lewicy w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Politycy nie szczędzili krytyki obozowi rządzącemu, ale także prezentowali swoje rozwiązania programowe na przyszłość.

W czwartek do Lubaczowa przyjechało troje parlamentarzstów Nowej Lewicy. Małgorzacie Prokop-Paczkowskiej, Anicie Sowińskiej i Dariuszowi Wieczorkowi towarzyszyli Łukasz Rydzik z Oleszyc – członek Zarządu Krajowego Nowej Lewicy oraz Zbigniew Wełyczko, przewodniczący struktur powiatowych. Politycy najpierw wzięli udział w konferencji prasowej, a następnie spotkali się z mieszkańcami Lubaczowa i okolic. Tematyka obu wydarzeń była podobna i dotyczyła rozwiązań programowych ugrupowania w ramach pakietu „Bezpieczna Rodzina”, bieżących wydarzeń politycznych, czy przygotowań do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Politycy nie szczędzili także krytyki obecnie rządzącym i to właśnie ich obwiniali m.in. za wysokie ceny energii i wszechobecną drożyznę. Krytykowali także media publiczne, które w ich ocenie zakłamują rzeczywistość.

W trakcie spotkania głos aktywnie zabierali również mieszkańcy. Zwracali oni m.in. uwagę na problemy w oświacie, czy polityczne wpływanie na zasady dotacji przyznawanych organizacjom pozarządowym.