O mnie

o mnie

Życiorys

Urodziłem się w Jarosławiu 22 kwietnia 1987 r. Pierwsze lata swojego życia spędziłem w Oleszycach, na Podkarpaciu. Po ukończeniu Liceum w Lubaczowie przeprowadziłem się do Warszawy, gdzie rozpocząłem studia Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów brałem udział w licznych stażach w bankach i pracowałem na umowach zlecenie. W trakcie studiów wyjechałem na Erasmusa do Austrii, co było dla mnie niesamowitą przygodą.

Po zdobyciu tytułu magistra przez kilka lat pracowałem w międzynarodowych instytucjach finansowych, gdzie zajmowałem się wprowadzaniem usprawnień systemowych i zarządzaniem zespołem. Jednak moim marzeniem zawsze była polityka na szczeblu centralnym. Z tego względu ukończyłam Europejską Szkołę Dyplomacji, wiedząc, że kiedyś na pewno przyda mi się to w karierze politycznej.

Łukasz Rydzik
o mnie

Początki politycznej przygody

Gdy tylko usłyszałem, że Robert Biedroń rozpoczyna tworzenie nowej formacji Lewicowej, zdecydowałem się na dołączenie do jego drużyny. Moje zaangażowanie jako wolontariusza w różnych eventach oraz wsparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego spowodowały, że zyskałem zaufanie kierownictwa Wiosny i zostałem powołany na koordynatora Okręgu Przemyśl-Krosno. 

Następnie wystartowałem w wyborach do Polskiego Parlamentu, osiągając bardzo dobry wynik 10 391 głosów. Dzięki swoim konsekwentnym działaniom, zostałem zatrudniony w Sejmie jako Sekretarz Biura Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy oraz jako asystent Europosła Roberta Biedronia. Tak rozpoczęła się moja prawdziwa polityczna przygoda.

Dwa lata działań politycznych oraz interwencji poselskich spowodowały, że zostałem wybrany na Wiceprzewodniczącego Podkarpackiej Nowej Lewicy oraz Członka Zarządu Krajowego.

Ja Prywatnie

Przede wszystkim jestem mężem i tatą, a do tego ciepłą, przyjacielską, rodzinną osobą, z pozytywnym nastawieniem do życia. W życiu kieruję się swoim wewnętrznym kompasem, który wskazuje mi drogę i pomaga dokonywać właściwych wyborów. Jestem odważny i zmotywowany do działania. Nie boję się jasno wyrażać swoich opinii i działać wbrew utartym schematom.

Stawiam sobie ambitne cele i wytrwale dążę do ich realizacji, budując wokół siebie grono ludzi, którzy wyznają te same ideały. Z nadzieją patrzę w przyszłość i swoją pozytywną energią zarażam innych.

Film o mojej działalności, programie i wizji przyszłości https://www.youtube.com/watch?v=w3ZmPcfD6w4